logo hercules1

fonikas-logo

niki-aiginiou

 

oper

traxones

daso

ΑΕΚ - Ολυμπιακός 3-1

on Κυριακή, 07 Οκτ 2012. Posted in VOLLEYBALL, Slideshow, ΑΕΚ, Ολυμπιακός, ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΠ, Ε.Ο.ΠΕ

ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΑΕΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

1ο Σούπερ Καπ Γυναικών 2012
Κυριακή 07/10/2012
Ελασσόνα, Λάρισας
Γήπεδο: Ελασσόνας
Διαιτητές: Ελένη Δανιηλίδου, Ελένη Δελλή

16:00, ΑΕΚ - Ολυμπιακός 3-1 (25-18, 10-25, 25-23, 25-17)...


ΑΕΚ (Οικονόμου): Χέγιος, Τζανακάκη, Παπαφωτίου, Κις, Τσίμα, Μποροβίντσεκ / Παπαγεωργίου (λ), Ρόγκα (λ), Τοτσίδου, Τσοχατζή, Γκούζου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σωτήρχος): Χριστοδούλου, Γιακουμη, Λούκοβιτς, Τένεβα, Μπλάνκο, Κωνσταντίνου / Κονόμη (λ), Κοσμά, Τέζα

1ο σετ: 1-0 άσος Χέγιος, 1-1 άουτ Χέγιος, 1-2 άουτ Τσίμα, 1-3 μπλοκ άουτ Τένεβα, 1-4 άουτ Κις, 1-5 Μπλάνκο, 1-6 Λούκοβιτς, 1-7 Κις άουτ, 1-8 διπλή μπαλιά Παπαφωτίου, 1-9 άσος Γιακουμή, 1-10 μπλοκ Τένεβα, 2-10 Κις, 3-10 Κις, 4-10 Μποροβίντσεκ, 6-11 Κις, 7-11 Παπαφωτίου, 8-11 αντέννα Λούκοβιτς, 9-11 μπλοκ ΑΕΚ, 10-11 Τσίμα μπλοκ, 11-11 Τσίμα, 11-12 Τένεβα, 14-12, 14-13 Λούκοβιτς, 15-13, 16-13, 17-13 υπέρβαση Ολυμπιακός, 17-14 Λούκοβιτς, 18-14 Παπαφωτίου, 19-14 Κις, 19-15, 20-15 Χέγιος, 20-16 Τένεβα, 20-17 άσος Γιακουμή, 21-17 Τσίμα, 22-17 Κις, 23-17 Τσίμα, 23-18 Τένεβα, 24-18 Κις, 25-18 Μποροβίντσεκ

2ο σετ:
0-1 άουτ Τσίμα, 0-2 υπέρβαση ΑΕΚ, 0-3 άουτ ΑΕΚ, 0-4 άσος Γιακουμή, 0-5 άουτ Κις, 1-5 μπλοκ Κις, 2-5 Τσίμα, 2-6 μπλοκ τένεβα - μπλάνκο, 2-7 Τένεβα, 2-8 Μπλάνκο, 3-8 λάθος σέρβις Χριστοδούλου, 3-9 άουτ Τσίμα, 3-10 λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ, 4-10 λάθος Ολυμπιακού, 4-11 άουτ σέρβις Τσίμα, 4-12 Κοσμά, 4-13 Κοσμά, 5-13 λάθος σέρβις Μπλάνκο, 6-13 Τζανακάκη, 6-14 Λούκοβιτς, 6-15 Γιακουμή, 6-16 Γιακουμή, 6-17 μπλοκ άουτ Παπαφωτίου, 7-17 άουτ σέρβις Λούκοβιτς, 8-17 τέσσερις μπάλες Ολυμπιακός, 8-18 άουτ σέρβις Παπαφωτίου, 8-19 Τένεβα, 8-20 Γιακουμή, 9-20 Γκούζου μπλοκ, 9-21 άουτ  σέρβις Χέγιος, 9-22 Μπλάνκο, 9-23 άσος Γιακουμή. 9-24 αντέννα Τοτσίδου, 10-24 άουτ σέρβις Γιακουμή, 10-25 Μπλάνκο

3ο σετ: 0-1 Γιακουμή, 1-1 Τζανακάκη, 1-2 Τένεβα, 2-2 άουτ Χριστοδούλου, 2-3 μπλοκ Τένεβα, 3-3 μπλοκ Παπαφωτίου-Μποροβίντσεκ, 4-3 Χέγιος, 5-3 Μποροβίντσεκ, 6-3 αντέννα Κοσμά, 6-4 λάθος σέρβις Τσίμα, 6-5 άσος Μπλάνκο, 7-5 καρφί Χέγιος, 7-6 Λούκοβιτς, 8-6 Χέγιος, 9-6 Χέγιος, 10-6 λάθος θέσεις παικτριών Ολυμπιακού, 11-6 μπλοκ Κις, 11-7 Τένεβα, 11-8 μπλοκ Γιακουμή, 11-9 άουτ η Χέγιος, 11-10 μπλοκ Τένεβα-Γικαουμή, 11-11 τέσσερις μπάλες ΑΕΚ, 12-11 Κις, 12-12, 13-12 Κις, 14-12 άουτ Τένεβα, 15-12 μπλοκ Τσίμα, 16-12 Τσίμα, 16-13, 17-13, 17- 14 Λούκοβιτς, 18-15 Λούκοβιτς, 18-16 Λούκοβιτς, 18-17 Λούκοβιτς, 19-17 άουτ σέρβις Κις, 19-18 μπλοκ Ολυμπιακός, 20-18 Τζανακάκη, 20-19 Λούκοβιτς, 21-19 Χέγιος, 21-20 Τένεβα, 22-20 Κις, 22-21 Τένεβα, 23-21 μπλοκ Τσίμα-Μποροβίντσεκ, 23-22 λάθος της ΑΕΚ, 23-23 μπλοκ στην αντέννα Μποροβίντσεκ, 24-23 Μποροβίντσεκ, 25-23 Μποροβίντσεκ

4ο σετ:
1-0 λάθος σέρβις Κοσμά, 1-1 μπλοκ άουτ Τένεβα, 2-1 Μποροβίντσεκ, 3-1 Παπαφωτίου, 4-1 Μποροβίντσεκ, 5-1 Τσίμα, 6-1 μπλοκ Μποροβίντσεκ, 6-2, 6-3, 7-3 Τσίμα, 7-4 Λούκοβιτς, 8-4 μπλοκ άουτ Μποροβίντσεκ, 9-4 Τζανακάκη, 10-4 Τζανακάκη, 11-4 άουτ Λούκοβιτς, 11-5 Μπλάνκο, 11-6 μπλοκ Λούκοβιτς, 11-7 Κοσμά, 12-7 Χέγιος, 12-8 μπλοκ Λούκοβιτς-Τένεβα, 13-8 Χέγιος, 14-8 λάθος Ολυμπιακού, 14-9 πλασέ Χριστοδούλου, 15-9 Κις, 15-10 Λούκοβιτς, 15-11 λάθος ΑΕΚ, 16-11 Τσίμα, 17-11 Μποροβίντσεκ, 18-11, 19-11, 19-12 αντέννα Τσίμα, 19-13 μπλοκ Τένεβα, 19-14 Τένεβα, 20-14 λάθος σέρβις Χριστοδούλου, 21-14 Χέγιος, 22-14 μπλοκ Χέγιος, 22-15 Λούκοβιτς, 23-15 Κις, 23-16 Κοσμά, 23-17 Λούκοβιτς, 24-17 Χέγιος, 25-17


1.ΑΕΚ
ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΙΣ:
Φ. ΑΘΛΗΤΡIA ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2011-12
1. Πένυ Ρόγκα ΕΛΛ 04/07/1987 1.65 Λίμπερο Ηρακλής Κηφισιάς
2. Μαρία Τσοχατζή ΕΛΛ 17/07/1993 1.76  Πασαδόρος Ηρακλής Θεσσαλονίκης
3. Ζένια Τσίμα ΕΛΛ 17/05/1986 1.85 Ακραία Μαρκόπουλο
4. Σία Τοτσίδου ΕΛΛ 18/06/1989 1.80 Ακραία Πανναξιακός
5. Ιουλία Ζόρζου ΕΛΛ 02/09/1989 1.80 Διαγώνια Πετρούπολη
6. Λυδία Βλαβιανού ΕΛΛ 04/12/1995  1.78 Ακραία Ακαδημία ΑΕΚ
7. Ουρανία Γκούζου ΕΛΛ 25/01/1981 1.84 Κεντρική-Διαγώνια ΑΕΚ
8. Κάταλιν Κις ΟΥΓΓ 02/02/1979  1.84 Ακραία ΑΕΚ
9. Γεωργία Τζανακάκη ΕΛΛ 01/12/1980 1.89 Κεντρική ΑΕΚ
10. Σόνια Μποροβίντσεκ ΤΣΕΧ 04/09/1980 1.88 Κεντρική-Διαγώνια ΑΕΚ
11. Φωτεινή Παπαγεωργίου ΕΛΛ 16/02/1981 1.79 Ακραία-Λίμπερο ΑΕΚ
12. Αθηνά Παπαφωτίου ΕΛΛ 23/08/1989  1.80 Πασαδόρος ΑΕΚ
13. Βαλέρια Χέγιος ΟΥΓΓ 04/07/1980 1.83 Ακραία Nαντ (Γαλλία)
Προπονητής: Απόστολος Οικονόμου (ανανέωσε) 
Β΄προπονητής: Γιάννης Ορφανός
Γυμναστής: Κώστας Χατζηχρήστος
Φυσιοθεραπευτής: Γιάννης Αγγελάκης
Φυσιοθεραπευτής - Εξωτερικός συνεργάτης: Κώστας Λεβαντής
Τιμ μάνατζερ: Χρήστος Δούκας
ΦΕΥΓΟΥΝ: Μαριάννα Ψυλλάκη (Α), Αθανασία Λιάγκη (Α), Ιωσηφίνα Ψυλλάκη (Κ), Φωτεινή Κουνάδη (Π), Παναγιώτα Γκιουζέλη (Α), Πόλα Κίτσου (Λ), Χαρά Σάκκουλα (Λ), Μπογιάνα Ντόκανιτς (Α – Σερβία).



2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Φ. ΑΘΛΗΤΡIA ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2011-12
1. Μανωλίνα Κωνσταντίνου ΚΥΠ 10/04/1993  1.83  Ακραία Παναθηναϊκός
2. Αρέτα Κονόμη ΕΛΛ 31/01/1989  1.64 Λίμπερο Μαρκόπουλο
3. Αλεοσκάρ Ρουσέτ Μπλάνκο Ιριάρτε ΒΕΝ 18/07/1987  1.89 Κεντρική
4. Ιβάνα Λούκοβιτς  ΣΕΡΒ 18/07/1992   1.90  Διαγώνια Περούτζια (Ιταλία)
5. Αρετή Τέζα  ΕΛΛ 03/04/1980   1.75  Πασαδόρος Τράχωνες Αλίμου
6. Στέλλα Χριστοδούλου  ΕΛΛ 19/07/1991  1.85 Πασαδόρος Ολυμπιακός
7. Πωλίνα Μπίλλια ΕΛΛ 01/01/1993  1.83 Κεντρική Ακαδημία Ολυμπιακός
8. Δήμητρα Γιακουμή ΕΛΛ 26/11/1982  1.82 Κεντρική Ολυμπιακός
9. Άννα Καβαθά ΕΛΛ 15/12/1987   1.87 Κεντρική Ολυμπιακός
10. Σοφία Κοσμά ΕΛΛ 15/11/1993  1.80 Ακραία Ολυμπιακός
11. Αρετή Μπουζουνιεράκη ΕΛΛ 01/06/1985   1.74 Ακραία-Λίμπερο Ολυμπιακός
12. Ράντι Τένεβα ΒΟΥΛ 21/11/1980   1.85 Ακραία Ολυμπιακός
Προπονητής: Τέλης Σωτήρχος (ανανέωσε)
Β΄προπονητής: Στέλιος Ατσιδαύτης
Στατιστική: Γιάννης Αθανασόπουλος
Γυμναστής: Κυριάκος Μουτεσίδης
Φυσιοθεραπεύτρια: Τζούλια Βέρτα
Φροντιστής: Βαγγέλης Ρούσης
Τιμ μάνατζερ: Νίκος Κατσιούρας
ΦΕΥΓΟΥΝ: Ειρήνη Κοκκινάκη (Α), Μπιλιάνα Σίμανιτς (Κροατία – Δ), Εύη Κυριακίδου (Κ), Δήμητρα Νικολακοπούλου (Κ), Δανάη Μουρατίδη (Π), Αθηνά Δηλαβέρη (Λ).

Σχόλια (0)

Αφήστε σχόλιο

Υποβάλετε σχόλια ως guest. Προαιρετική σύνδεση παρακάτω.

Efi Sfyri BV Academy

Ευρωπαϊκό Εφήβων

ΕURO JUNIORS MEN 2012
(24/8-2/9 Δανία, Πολωνία)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΚΑΤΑΤΑΞΗ
(Γκντίνια - Πολωνία)
Τελικός - 2 Σεπτεμβρίου:
19.30: Ιταλία - Ισπανία 3-1 (25-21, 25-14, 23-25, 25-22)
Μικρός τελικός:
16.30: Τουρκία - Βέλγιο 2-3 (24-26, 25-17, 25-21, 22-25, 15-17)
Ο δρόμος για τα τελικά
Το video των αγώνων