logo hercules1

fonikas-logo

niki-aiginiou

 

oper

traxones

daso

Άρης - Λαμία 3-0

on Τρίτη, 02 Οκτ 2012. Posted in VOLLEYBALL, Slideshow, Αρης Α.Σ., ΓΣ Λαμία, LEAGUE CUP, ΕΣΑΠ

ΛΙΓΚ ΚΑΠ 2012-13: Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Άρης - Λαμία 3-0
Λιγκ Καπ 2012-13
Γ΄ όμιλος - 2ος αγώνας - 2/10/2012
Γήπεδο: Μίκρας
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Σιμίδης
18.00: Άρης - Λαμία 3-0 (25-19, 25-19, 29-27)

1ο σετ:  1-1, 1-2, 2-2, 3-4, 4-5, 6-6, 8-6, 9-7, 10-8, 12-9, 13-9, 15-10, 16-11, 16-13, 18-13, 19-15, 22-16, 24-17, 25-19

2ο σετ:
0-1, 1-1, 1-2, 2-2, 3-4, 4-4, 6-6, 8-6, 9-7, 9-8, 11-8, 13-10, 13-12, 14-12, 15-14, 15-16, 16-16, 18-16, 20-16, 22-18, 24-18, 25-19

3ο σετ: 1-0, 1-1, 2-1, 3-3, 4-4, 5-4, 6-6, 7-6, 7-7, 8-7, 10-9, 11-10, 12-12, 13-13, 13-14, 15-14, 15-16, 18-17, 19-19, 19-20, 20-20, 20-21, 20-22, 21-22, 21-23, 22-23, 22-24, 23-24, 24-24, 25-24, 25-25, 25-26, 26-26, 27-27, 28-27, 29-27


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ
1. Άρης 2 4 (5-3)
1. ΠΑΟΚ 1 2 (3-2)
3. ΓΣ Λαμία 1 0 (0-3)



Ολα τα ρόστερ των ομάδων της Βόλεϊ Λιγκ - ΕΔΩ
ΠΑΟΚ
Έναρξη προετοιμασίας: 20 Αυγούστου.
Φ. ΑΘΛΗΤΗ ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2011-12
1. Γιάννης Παντακίδης ΕΛΛ 05/02/1985 1.97 Κεντρικός Λαμία Γ.Σ.
2. Μάκης Κανέλλος ΕΛΛ 25/08/1987 2.01 Κεντρικός Ολυμπιακός ΣΦΠ
3. Χουάν Καμίλο Αμπούιλα  ΚΟΛ 11/06/1992 1.93 Πασαδόρος Κάλι (Κολομβία)
4. Δημήτρης Χατζηηλιάδης ΕΛΛ 13/01/1987 1.97 Ακραίος Λαμία Γ.Σ.
5. Άδονις Ερέρα Μορέλο  ΚΟΛ 29/09/1983 2.00 Ακραίος Καρσιγιακά (Τουρκία)
6. Δημήτρης Χαραλαμπίδης ΕΛΛ 06/03/1991 2.00 Κεντρικός Άρης Α.Σ.
7. Αργύρης Μαυροβουνιώτης ΕΛΛ 22/09/1991 1.93 Ακραίος Άρης Α.Σ.
8. Χρήστος Στεφανίδης ΕΛΛ 15/06/1993 1.91 Κεντρικός Άρης Α.Σ.
9. Βασίλης Πλίκας ΕΛΛ 03/05/1980 1.87 Πασαδόρος ΠΑΟΚ
10. Γιάννης Παπαϊακώβου  ΕΛΛ 12/11/1982 1.94 Κεντρικός ΠΑΟΚ
11. Θάνος Παπαδημητρίου  ΕΛΛ 04/08/1983 1.82 Λίμπερο ΠΑΟΚ
12. Απόστολος Αρμενάκης ΕΛΛ 20/04/1980 2.03 Διαγώνιος ΠΑΟΚ
13. Άγγελος Αγγελής ΕΛΛ 10/12/1976 1.88 Λίμπερο ΠΑΟΚ
Προπονητής: Γιάννης Μέλκας (ανανέωσε)
Β΄προπονητής: Άρης Γιαμακίδης
ΦΕΥΓΟΥΝ:  Κώστας Γκιρτζίκης (Κ), Θανάσης Ντινάς (Κ), Ιβάν Μπορόβνιακ (Α), Τσέντομιρ Ίλιτς (Α), Βασίλης Καρασαρλίδης (Α), Ράφαελ Ντε Σόουζα Λινς (Α).


ΑΡΗΣ 2012-13
Εναρξη προετοιμασίας: 20 Αυγούστου
Φ. ΑΘΛΗΤΗΣ ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2011-12
1. Δημήτρης Ωρολογάς ΕΛΛ 04/05/1983 1.93 Ακραίος ΠΑΟΚ 
2. Ανδρόνικος Βανδωρος ΕΛΛ 31/05/1984 1.92  Ακραίος Γαλαξίας
3. Κυριάκος Τσομπάνογλου ΕΛΛ 18/12/1986 1.89 Λίμπερο Επίκουρος Πολίχνης
4. Κώστας Γκιρτζίκης ΕΛΛ 24/01/1975 1.97 Κεντρικός ΠΑΟΚ
5. Βασίλης Καρασαρλίδης ΕΛΛ 24/11/1990 2.00 Ακραίος ΠΑΟΚ
6. Θεόδωρος Μποζίδης ΕΛΛ 08/04/1973 1.96 Πασαδόρος Ηρακλής Γ.Σ.
7. Δημήτρης Ριζόπουλος ΕΛΛ 26/08/1984 2.01 Ακραίος Αρης Α.Σ.
8. Λάμπης Μπαμπαλιούτας ΕΛΛ 04/10/1972 1.87 Λίμπερο Άρης Α.Σ.
9. Αινείας Τζελάτι ΑΛΒ 15/05/1982 2.02 Διαγώνιος Άρης Α.Σ.
10. Γιάννης Κυριακίδης ΕΛΛ 07/07/1982 1.93 Ακραίος Άρης Α.Σ.
11. Χρήστος Κιόσης ΕΛΛ 23/12/1982 1.98 Κεντρικός Άρης Α.Σ.
12. Πέτρος Κυπριανός ΕΛΛ 03/05/1990 1.90 Πασαδόρος Άρης Α.Σ.
13. Γιάννης Χαριτωνίδης ΕΛΛ 24/11/1978 1.85 Πασαδόρος Άρης Α.Σ.
14. Θάνος Ντίνας ΕΛΛ 19/11/1981 2.04 Κεντρικός ΠΑΟΚ
15. Κώστας Νικηφορίδης ΕΛΛ 21/04/1980 1.88 Ακραίος Φοίνικας Σύρου
Προπονητής: Γιώργος Γιάτσης (ανανέωσε)
Β΄προπονητής: Τάσος Βαμβάκης
ΦΕΥΓΟΥΝ: Χρήστος Στεφανίδης (Α), Δημήτρης Χαραλαμπίδης (Κ), Μάριο Ζέλιτς (Κ), Νίκος Παλέντζας (Δ), Ιβάν Μποϊκοβιτς (Π), Λάμπρος Δάνας (Α), Αντώνης Καψαμπέλης (Λ), Ηρακλής Πάντσιος (Λ), Κώστας Τσιάρας (Κ), Αργύρης Μαυροβουνιώτης (Α), Αντώνης Κοντογιάννης (Κ).


ΛΑΜΙΑ 2012-13
Έναρξη προετοιμασίας: 22 Αυγούστου
Φ. ΑΘΛΗΤΗΣ ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2011-12
1. Μανώλης Δημητριάδης ΕΛΛ 10/02/1985 1.87 Πασαδόρος Ηρακλής Γ.Σ.
2. Μιχάλης Χριστοφορίδης ΕΛΛ 27/10/1973 2.03 Κεντρικός Παναθηναϊκός
3. Κόντραντ Γκούζντα ΕΛΛ 01/01/1989  1.85 Λίμπερο Παναθηναϊκός
4. Κώστας Καρβούνης ΕΛΛ 01/03/1986 1.80 Λίμπερο Λαμία Γ.Σ.
5. Κώστας Καραγάτσος ΕΛΛ 01/01/1972 1.92 Κεντρικός Λαμία Γ.Σ.
6. Παύλος Δραγκίδης ΕΛΛ 26/01/1991  1.98  Ακραίος Λαμία Γ.Σ.
7. Στέφανος Γιαννέλης ΕΛΛ 01/01/1995  1.81 Πασαδόρος Λαμία Γ.Σ.
8. Γιώργος Σφενδυλάκης ΕΛΛ 12/12/1988 2.02 Κεντρικός Λαμία Γ.Σ.
9. Αναστάσιος Κουκούλης ΕΛΛ 01/01/1995 1.85 Διαγώνιος Λαμία Γ.Σ.
10. Τριαντάφυλλος Καραθάνος ΕΛΛ 01/01/1995 1.90 Ακραίος Λαμία Γ.Σ.
11. Αλέξης Πανουργιάς ΕΛΛ 20/09/1973 1.85 Ακραίος  Λαμία Γ.Σ.
12. Άλαν Κόμελ ΣΛΒ 01/01/1982 1.92 Διαγώνιος ACH Λιουμπλιάνα (ΣΛΒ)
13. Στίβεν Ρόμπερτ Χαντ ΚΑΝ 01/01/1990 1.98 Ακραίος Πανεπιστήμιο Χαβάι (ΗΠΑ)
14. Ντάρκο Φιλίπας ΣΕΡΒ 01/01/1987 1.96 Διαγώνιος VC Jerich (ΑΥΣΤΡ)
Προπονητής: Δημήτρης Ανδρεόπουλος (ανανέωσε)
Β΄προπονητής: Θανάσης Κατσιγιάννης, Ντίνος Γιαννέλης
ΦΕΥΓΟΥΝ: Θάνος Μαρούλης (Π - Ολυμπιακός), Δημήτρης Γκαράς (Λ - Φοίνικας Σύρου), Κώστας Βλαχόπουλος (Π), Ζλόταν Κόβατς (Κ), Γιάννης Παντακίδης (Κ - ΠΑΟΚ), Πίταρ Κούροβιτς (Δ), Νενάντ Σιμεούνοβιτς (Α).

Το πρόγραμμα 2012-13:
Α’ όμιλος (Βραχάτι)
5/10, 19.30: Παναθηναϊκός - ΑΟ Κηφισιάς
6/10, 18.30: Παμβοχαϊκός – ΑΟ Κηφισιάς
7/10, 18.30: Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός
 
Β’ όμιλος (Σύρος)
5/10, 20.00: Ολυμπιακός - Μίλωνας
6/10, 19.00: Φοίνικας Σύρου – Ολυμπιακός
7/10, 13.00: Φοίνικας Σύρου – Μίλωνας
                                                 
Γ’ όμιλος (Θεσσαλονίκη)
1/10, Πυλαία 19.00: ΠΑΟΚ - Άρης 3-2 (25-21, 25-22, 25-27, 22-25, 15-11)
2/10, Μίκρα 18.00: Άρης – ΓΣ Λαμία Live
3/10, Πυλαία: 16.00: ΠΑΟΚ – ΓΣ Λαμία
 
Δ’ όμιλος (Μίκρα)
5/10, 18.00,  Νίκη Αιγινίου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
6/10, 19.00, Ηρακλής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
7/10, 20.00, Ηρακλής – Νίκη Αιγινίου
 
Το σύστημα διεξαγωγής του LeagueCup 2012
Το LeagueCup2012 θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις, όπως και πέρσι.
Στην Α’ φάση οι 12 ομάδες της Volleyleague, έχουν χωριστεί σε τέσσερις (4) ομίλους των τριών (3) ομάδων.
Στο φάιναλ φορ (11-13 Ιανουαρίου 2013) θα προκριθούν οι ομάδες που θα καταλάβουν την πρώτη θέση στους ομίλους της Α’ φάσης, ενώ ο τόπος διεξαγωγής της τελικής φάσης του LeagueCup 2012 θα αποφασιστεί μετά από συνεννόηση με το τηλεοπτικό δίκτυο Novasports.

Σχόλια (0)

Αφήστε σχόλιο

Υποβάλετε σχόλια ως guest. Προαιρετική σύνδεση παρακάτω.

Efi Sfyri BV Academy

Ευρωπαϊκό Εφήβων

ΕURO JUNIORS MEN 2012
(24/8-2/9 Δανία, Πολωνία)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΚΑΤΑΤΑΞΗ
(Γκντίνια - Πολωνία)
Τελικός - 2 Σεπτεμβρίου:
19.30: Ιταλία - Ισπανία 3-1 (25-21, 25-14, 23-25, 25-22)
Μικρός τελικός:
16.30: Τουρκία - Βέλγιο 2-3 (24-26, 25-17, 25-21, 22-25, 15-17)
Ο δρόμος για τα τελικά
Το video των αγώνων